bHosted

Welkom bij de bHosted.nl helpdesk pagina's met uitleg over onze diensten.

 

Instellingen zoals voor het plaatsen van website bestanden op de server kan je nalezen in het controle paneel op mijn.bhosted.nl. Deze zijn afhankelijk op welke server je account staat.

Hoe stel ik een mailaccount in op mijn Samsung Device

Hoe e-mail instellen op een Samsung?

Heeft u een domeinnaam met bijbehorend e-mailadres bij bhosted.nl en wilt u dit graag instellen op uw Samsung? Dat kan, hieronder kunt u de handleiding vinden.

  • Ga naar e-mail
  • Vul uw E-mailadres en wachtwoord in
  • Klik daarna op Handm. Instell.

 Vervolgens komt u in een scherm waar u de mogelijkheid heeft om te kiezen tussen POP3 of IMAP.

 IMAP

Bij deze instelling zal uw e-mail op de server blijven staan van bhosted.nl. De e-mail is leesbaar op diverse apparaten zoals op uw PC, laptop en Samsung. Zodra u een e-mail beantwoord of verwijderd op een van deze apparaten zal dit op alle deze apparaten zichtbaar zijn. Let wel op de opslagruimte van uw hostingpakket. Omdat e-mails worden bewaard zal dit ruimte in beslag gaan nemen.

POP
Bij deze instelling wordt de e-mail opgehaald, bijvoorbeeld op uw PC of laptop. Deze e-mail wordt niet nogmaals op een ander apparaat opgehaald, omdat de e-mail niet bewaard blijft op de server. Deze manier scheelt u dus opslagruimte.
(!) Indien u e-mail ophaalt met de Samsung blijft de e-mail wel gewoon op de server staan.

Nadat u de keuze heeft gemaakt voor POP of IMAP komt u in het scherm om de inkomende serverinstellingen in te stellen.

Bij gebruikersnaam moet u uw e-mailadres invullen zoals dat is vastgelegd en u al eerder heeft ingevuld met het bijbehorende wachtwoord.

Bij de IMAP server komt imap.bhosted.nl (stel pop dan pop3.bhosted.nl)

Dan bij beveiligingstype moet u SSL selecteren dus NIET SSL (alle certificaten accepteren).

Hierna komt u in het scherm terecht voor uitgaande serverinstellingen.

Bij SMTP-server moet u smtp.bhosted.nl. Het beveiligingstype selecteren we ook weer SSL en dan de poort moet 465 zijn. Het vinkje bij inloggen verplicht moet ook aan staan en de gebruikersnaam is uw e-mailadres en het bijbehorende wachtwoord.

 

Hierna komt u in een scherm voor de accountopties in de stellen. Dit is iets wat u zelf naar eigen inzicht en voorkeuren mag invullen.

 

Het laatste scherm biedt u de mogelijkheid de naam bij inkomende en uitgaande mailverkeer aan te passen

Was dit artikel nuttig?
Aantal gebruikers dat dit nuttig vond: 3 van 7

0 Opmerkingen

U moet u aanmelden om een opmerking te plaatsen.